2013-06-18

08. Murphy's law czyli co i jak może sie koncertowo spieprzyć.

ciężkie jest życie fosiarza...


…czyli moja własna interpretacja nieśmiertelnych i wiecznie optymistycznych praw Murphy'ego.

· Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno – doskonałe odniesienie do starania się o passa, szczególnie w przypadku „wielbionej jak ja pier… kapeli” lub do konkretnych agencji. (GoAway for example).


· Prawo oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. - nigdy, przenigdy nie chwal się świetnym strzałem, zanim go nie obejrzysz w kompie :P


· Wszystkie sprawy szlag trafia jednocześnie. - pech combo: bateria trupieje i karta się kończy w dokładnie momencie dwumetrowego lotu muzyka nad sceną.


· Wszystko zabiera znacznie więcej czasu, niż by się wydawało.- na koncert na bank się spóźnisz, jeżeli tylko sądzisz, że masz mnóstwo czasu.


· Ataku należy oczekiwać w następujących sytuacjach: – kiedy wróg jest przygotowany – kiedy ty nie jesteś. – tyle w kwestii pozowania muzyków do szkiełka.


· Otaczaj się towarzyszami broni – przeciwnik będzie miał wybór celów – i może tym razem czyjeś glany nie zahaczą o Twój nieszczęsny czerep.


· W klubie… TFU!!! toalecie w akademiku może się świecić co najwyżej jedna żarówka – chyba wiadomo o co biega.


· Pociąg, na który czekasz na stacji, spóźni się co najmniej 15 minut. Pociąg, na który biegniesz, odjedzie co najmniej 2 minuty przed czasem – Avatar w Stodole przed Strato i Helloween w 2010 – zaczął grać równo z otwarciem drzwi – tak, mnóstwo pięknych zdjęć poszło się… z drugiej strony – fajnie, nogi bolą od czekania, a kapeli na scenie ani dudu… godzina po czasie i tylko techniczny czasem śmignie jak samotny krzak gnany wiatrem przez prerię….


· To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim z możliwych miejsc. – niech komu wypadnie karta SD luzem do torby w ciemnej fosie… albo dekiel – jak na złość okrągłe bydlę, lubi się toczyć – w obu przypadkach - powodzenia.


Uzupełnienie praw Murphy’ego:

· Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że kilka rzeczy może pójść źle, to nawali ta, która spowoduje największe szkody. - Karty zdychają wyłącznie przed zrzuceniem zdjęć…
, a aparat wiesza się wyłącznie na headlinerach i nigdy na supportach.

· Każde zepsute urządzenie techniczne działa poprawnie w obecności wykwalifikowanego personelu naprawczego.

Prawo Richarda:


· Jeśli posiadasz coś dostatecznie długo, możesz to wyrzucić. Jeśli cokolwiek wyrzucisz, od razu będziesz tego potrzebować. – mam na uwadze, za każdym razem gdy wyciągam z torby coś z komentarzem – „nie… to się na pewno nie przyda”


Aksjomat Allena:


· Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję.


I pamiętaj drogi fosiarzu: „Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem. Najczęściej jest to wieko od trumny” .

Komplet wpisów w temacie:
01. Fosiarz – czyli fantazja* na fotografowanie ekstremalne.
02. Fosa jest dla mięczaków! FBF - fosiarz bez fosy. 
03. Fosiarz w fosie – czyli wszystko jest jak być powinno.  
04. LOL czyli Lords of Lights  
05. O festiwalach słów parę...
06. Zawodowcy są przewidywalni – strzeż się amatorów -czyli prawdy ogólne
07. Kiedy amator staje się przewidywalny – zostaje profesjonalistą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz